Jakie możliwości drukowania fotoksiążek warto rozważyć dla najlepszego efektu?

Technologia druku jest dziś bardzo dobrze rozwinięta, dają odbiorcom co najmniej kilkanaście możliwości. Przy tylu opcjach ciężko zdecydować się na konkretny rodzaj, bo każdy z nich ma swoje zalety. Poznaj najpopularniejsze rodzaje druku i dowiedz się, co zrobić, by Twoja fotoksiążka była jeszcze bardziej atrakcyjna.

Druk cyfrowy

To bez wątpienia wiodąca forma druku szeroko stosowana w drukarniach. Obraz powstaje na podstawie danych, które przesłano bezpośrednio z komputera, a następnie przeniesiony na nośnik za pomocą wałka podłączonego do tonera. Druk cyfrowy można wielokrotnie zatrzymywać i wznawiać, a poszczególne wydruki poddawać personalizacji. Klasycznym przykładem druku cyfrowego jest fotoksiążka – na przykład ta dostępna na stronie colorland.pl/fotoksiążka. Metoda druku cyfrowego najlepiej sprawdza się przy niewielkich nakładach, jest też bardzo przystępna cenowo, gwarantując jednocześnie zadowalającą jakość.

Druk offsetowy

To technika, która wymaga długiego procesu przygotowawczego przed dokonaniem wydruku. Obraz przenoszony jest na nośnik za pomocą maszyny, która zawiera cylindry pokryte warstwą gumy. Każdy z 4 cylindrów jest odpowiedzialny za przenoszenie innych kolorów, a dzięki zaawansowanej technologii można uzyskać barwy spoza obszaru CMYK, takie jak odcienie srebra czy złota. Druk offsetowy wykorzystywany jest do wizytówek, ulotek, plakatów czy banerów. Gotowe materiały można także uszlachetnić poprzez nadanie im połysku lub zmatowienia.

Druk UV

To jedna z najbardziej nowoczesnych metod wydruku, która zapewnia krystaliczną jakość. Można ją stosować niemal na każdej powierzchni, w tym na plastiku, szkle czy metalu. Druk UV jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie blaknie, zachowując nasycone kolory. Uznaje się, że jest to jedna z najbardziej ekologicznych techniki druku, ponieważ nie wykorzystuje solventów, czyli szkodliwych dla środowiska rozpuszczalników.

Przeczytaj także:  Oddajesz iPhone’a do serwisu? Zrób to przed wydaniem urządzenia!

Jak spersonalizować fotoksiążkę?

Jeśli chodzi o zachowanie najpiękniejszych wspomnień, jakość druku ma tutaj kolosalne znaczenie. W Colorland możesz samodzielnie zaprojektować fotoksiążkę i wypełnić ją ulubionymi zdjęciami. O ich jakość nieustannie troszczy się zespół specjalistów, którzy stosują najwyższej jakości papier podkreślający detale. W połączeniu z drukiem cyfrowym jest gwarancją spektakularnych rezultatów.

Personalizacja fotoksiążki to nie tylko zdjęcia w konkretnym układzie, wybór szablonu i wzbogacenie zawartości tekstem. Jeśli chcesz zmaksymalizować efekt wizualny, wybierz jedną z 4 rodzajów okładek – matową, błyszczącą, materiałową lub zdobioną. To akcent, który podkreśli charakter Twoich wspomnień. Jeśli wybierzesz fotoalbum, możesz dodatkowo uszlachetnić okładkę miękką gąbką. Dzięki temu uzyskasz ekskluzywny efekt.

Wspomnienia w wyrazistych i soczystych kolorach? Fotoksiążka to oryginalny pomysł na przechowywanie zdjęć w nowoczesnej formie. Stwórz własny egzemplarz i zachwyć najbliższych kreatywnym projektem.

Jakie możliwości drukowania fotoksiążek warto rozważyć dla najlepszego efektu?
Przewiń na górę